הפנים של האמבטיה: 75 תמונות של דוגמאות של עיצוב בפנים

אמבטיה רוסית מסורתית יש היסטוריה ארוכה. בעוד שבאירופה הנאורה המציאו בתי המשפט המלכותיים את הרוחות כדי להסוות את ריח הגופים הלא רחוצים ומתו מכינים, האיש שלנו ביצע טקס לשטיפה שבועי. כל המשפחה הלכה למרחצאות בשבת. היום הזה לא נבחר במקרה. ביום ראשון היה אמור להשתתף בכנסייה בצורתה הטהורה ביותר, ובימי חול עובד אדם רוסי מזיע משחר עד דמדומים וחיכה ליום באת'.

מההיסטוריה

בתחילה, מבנה העץ היה פרימיטיבי ועיצב אותו "בדרך שחורה". לתנור לא היתה ארובה, ולכן שכבת פיח צפופה כיסתה את פנים הקיר. הפנים של האמבטיה של אותם פעמים נשאר הרבה כדי להיות הרצוי, לא היה שום שאלה של אסתטיקה, רק פונקציונליות היה בעל חשיבות. זה לא היה נוח מאוד לאדים בחדר כזה, אבל לא היתה חלופה באותה עת. במשך הזמן, מבנים הפכו מונומנטליים יותר. תנורים החלו להיות מצוידים ארובות, ואת הטקס של האזהרה הפך יותר ויותר מסובך וגדוש עם מסורות. לדוגמה, בכל בית מרחץ, על פי האמונות העממיות, חי "בית" מיוחד: חובב מלוכלך לנצח, שלא היה משומן במלון בזמן.

באסם מהקורה על המגרש

למרות המטרה העיקרית של הבניין - טיהור הגוף, בבני אדם זה היה קשור לכלוך. הסמלים מעולם לא היו תלויים כאן, ונאמר דבר-עת, שנחשב טמא. האמבטיה היתה ממוקמת בפאתי הבית, עד כמה שאפשר מהבית: בגני המטבח ובמקומות החלולים. דרישות בטיחות אש? בכלל לא, כמו בניין מלוכלך, בית המרחץ לא היה צריך לבוא במגע עם הבית. כלי זה מעולם לא הביאו את המגורים.

שיח סביב הבריכה

חדרי האדים הפופולריים היו גם ברומא העתיקה, שאזרחיה צפו בקפידה במראהם. על חורבות האימפריה הגדולה, נשמרים שרידים של קומפלקסים אלה, המדברים על התרבות הגבוהה של יוצריהם. ברומא שימשו אמבטיות לא רק לשטיפה, אלא גם לניהול דיונים ושיחות תוססות בנושאים פוליטיים, פילוסופיים. עכשיו המרחצאות יש מראה מודרני, על עיצוב העיצוב שלהם לעבוד לא פחות הפנים של הבית. הבניין יהפוך קישוט אמיתי של האתר במדינה. בית כפרי לא יכול להסתדר בלי זה נעים בכל תחושה של השלמה. בית המרחץ נבנה בדרך כלל מאחורי החצר ליד אזור בילוי: הביתן, מטבח הקיץ, ברביקיו וגינה. למרבה הצער, אסור לשלב את המבנה הזה עם מבנים אחרים במכלול אחד עם תקנות המסדירים את המרחק המינימלי בין מבנים בתחומים פרטיים. בבית מרחץ טיפוסי, שלושה חדרים מניחים:

 • פאות;
 • חדרי מנוחה או חדר הלבשה;
 • כביסה.

בית יומן

בעיצובים שונים, מספר החדרים ניתן לצמצם או להשלים. לדוגמה, אם יש שקע ישיר למאגר או אגן, ואז במקלחת (כביסה) הצורך נעלם. בקיץ, אתה יכול לטבול לתוך המים הקרים, ובחורף לארגן גופן בקרח. בכמה גרסאות יוקרה בפנים, עשויים להיות מתחמי הבריכה כולו. לכן, הבעלים מספקים חלופה רחצה חמה. בבית המרחץ באתר יכול להיות לא רק מבנה נפרד, במקרים מסוימים (שטח קטן), הבעלים לצייד שטח לצייד את סאונה במרתף שלו, בעליית הגג או בקומת הקרקע. לפני תחילת הזיקפה, עיצוב הבניין מוכן מראש. מאז זה נחשב אש מסוכנים, זה לא מן המקום כי תהיה התייעצות עם אנשי מקצוע. לפעמים הם מקימים מבנים דו קומתיים מורכבים עם גדר מיניאטורה, מרפסת, מרפסת, שירותים, חדר ביליארד ופטיו. להקמת קומפלקסים כאלה עדיף לפנות אדריכל מעצב מקצועי. הוא יכין פרויקט אישי. במו ידיהם, הבנייה של מבנים פשוטים יותר הוא התחיל. אז, בואו ננסה לפזר על המדפים מגוון של אמבטיות, את התכונות של הזיקפה שלהם טעויות נפוצות למתחילים לאפשר.

גבעת אלפיין באתר גופן מול האמבטיה מחטניים באתר גשרים על פני הבריכה בריכה מול בית המרחץ

שטח האמבטיה

גודל האמבטיה תלוי בביצועיו. אם שטח החדר אינו מתוכנן כראוי, אז יותר מדי חדר אדים יצטרכו להתחמם במשך זמן רב, והחום יתאדה במהירות. בעת חישוב ממדי הבניין, קודם כל הם מודרכים על ידי חדר אדים. זוהי ההנחה החשובה ביותר, והשאר הם רק השלמה שלה. שקול את הפעולות הבאות:

 • מספר אנשים אשר יבקר בסאונה באותו זמן.
 • מידות ותכונות של מיקום התנור (מחוץ או בפנים).
 • סוג הדלק. האפשרות הטובה ביותר עבור אפילו התחממות החדר נחשב עדיין תנור חימום ועץ. עם זאת, חלק להשתמש גז תנורים חשמליים, היכולות המבצעיות של אשר צריך להיות דומה לגודל של האמבטיה.
 • מספר המושבים-המדפים: עוקב אחר הנקודה הראשונה.

אמבטיה עם שטח ממוצע

כמו כן השטח תלוי בגודל של העלילה. אם הבניין צפוף מדי, בית המרחץ יהיה קטן, כפי שהוא צריך להיות ממוקם במרחק מסוים מבניינים אחרים. הניואנס החשוב ביותר הוא היכולות הפיננסיות של הבעלים ואת התקציב לבנייה. אחרי הכל, גדול אמבטיה, עמוק הארנק יהיה לרכוש חומרים עבור זה.

שביל של דליפות באתר

הגודל האופטימלי למשפחה ממוצעת הוא 5x5 (25 מ"ר). בבניין זה יש מקום לחדר אדים בגודל בינוני, חדר הלבשה מרווח למדי ואפילו מקלחת לאדם אחד.

הביתן באמבטיה גדר אבן גופן ליד הגדר אמבטיה בצורת חבית מהדק כנגד הקיר

קיבולת אמבטיה

היכולת של אמבטיה היא אולי המאפיין העיקרי שלה, אשר יש לקחת בחשבון בשלב התכנון בעת ​​הכנת הציור. פריסה, המיקום של החלון ואת הפתחים, תקשורת - כל זה יחושב מאוחר יותר. בית המרחץ הקטן ביותר יכול להכיל שניים או שלושה אנשים בו זמנית. הממדים הכלליים שלה נעים בין 2X2 ל 3X3 ו 3-4 מטרים. משפחה של ארבעה אנשים או חברה קטנה יכול לנוח בבית מרחץ באותו זמן, אז מבנה של 4-4 מטרים בגודל מספיק. 16 מ"ר. מתייחסים מימדים אופטימליים, המייצגים "הזהב מוזהב": הבנייה היא לא יקרה מאוד, ואת הנחות לא דומים המזווה קרוב. עבור מספר רב של מבקרים, בתי מרחץ מרווחים 6X4 או 5X5 מ 'מסודרים, המבנים יכולים להיות בצורת ריבוע או מלבני. חדר האדים בדרך כלל תופס את המקום הרחוק ביותר, ולפני זה יש חדר מנוחה, חדר ההלבשה והמקלחת.

אמבטיה עם קיבולת ממוצעת באתרבריכת שחיה מול סאונה מאגר באתר שולחן וספסלים על המרפסת אמבט עגול על הדוכן הנדנדה ו brazier מול בית המרחץ

סוגי אמבטיות

כמעט לכל מדינה יש מסורות אמבטיה משלה. עבור אדם לא מורגל, רבים מהם עשויים להיראות אקזוטיים. בכל מגוון של אמבטיות, מיקרו אקלים ייחודי נוצר. בחלק אתה יכול לבלות לפחות יום שלם, ואחרים ממליצים לא לבקר לעתים קרובות פעם בשבוע בשל תנאים אגרסיביים מדי שיכולים לשלול את אפקט הבריאות כולו. הסוגים העיקריים כוללים:

 • אמבט רוסי (סאונה אדים). בדרך כלל זה מבני עץ או מבר, או מעוטר בלוח מעוגל. אמבטיות רוסיות מודרניות מלבד עיצוב "אופייני" הנוף לא דומים לאבותיהם. באופן מסורתי, חם "הלב" שלהם - תנור, אבל לאחרונה לעתים קרובות יותר להשתמש פשוטה יותר לתנורים חשמליים תנורי גז. האוויר באמבטיה הרוסית חם, אבל לח. מצב כזה הגוף האנושי סובל בקושי רב, מאשר דאיה יבש בסאונה פינית. ראשית, האבנים שעליהן הונח הכבשן מחוממות, ואז שופכים עליהם מים, מתאדים מיד. באופן מסורתי בבתי המרחץ הרוסי תהליך דאיה מלווה מטאטאים "חיזור" ליבנה לאורך הגוף. להשפעה גדולה יותר של מים להשרות חבורות של צמחי מרפא: סרפד, טימין, קמומיל, celandine. בחורף, הנוהל מופרע על ידי "רחצה" ב snowdrifts או לשפוך מי קרח. תנור Woodburning מומלץ להיות מחומם עם ליבנה או churochkami אלמון.
 • סאונה פינית (סאונה עם אוויר יבש). סוג זה זכה לפופולריות במערב. טמפרטורת החדר הממוצעת יכולה להגיע ל -100 מעלות, ורמת הלחות אינה עולה על 20-30%. לפיכך, דאיה מתרחשת בשל האוויר היבש. בסאונה פינית אתה יכול לבלות הרבה זמן, אבל אתה לא יכול להשתמש במטאטאים, כי אתה יכול לקבל כוויות חמורות. במונחים של גודל, זה סוג של אמבטיה מסווג מיני גירסאות מבנים "משפחה". הראשון יכול להיות מותקן אפילו בדירה שלך. מיני-אמבטיות מוכנות נרכשים בחנויות מיוחדות.
 • הגרסה הרומית. ב רגיל שלהם "תצורה" כולל שני חדרים: tepidarium ו לקוניום. באחד, זה רק חם, וב אחר הטמפרטורה מגיעה 70-90 מעלות, ואתה יכול להזיע כראוי. בדרך כלל הביקור שלהם הוא interleaved.
 • חמאם (אוויר יבש). זה מגוון מזרחי של אמבטיות אתה יכול לשבת לפחות יום שלם. האוויר חם ויבש, אך הטמפרטורה אינה עולה על סימן 50 מעלות.
 • Ofuro (אמבט מים). אדים בחביות עם מים מחוממים מתורגל באופן פעיל ביפן. למעשה, זה רק אמבטיה חמה מאוד של צורה יוצאת דופן.

אמבטיה רוסית

בנוסף לאפשרויות הנ"ל הרבה פחות להגדיר בנייה אקזוטית יותר: אמבטיה בחול מצרית (אנכית ואופקית), צ'כיה "בירה", סנטו יפנית (אותה ofuro, אבל לכל המשפחה), את temaskali ההודית השובתים השבדיים, האנגלים של האבנים החמות, המרוקאי חדרי אדים הודיים (עתיקים).

סאונה פינית

סוג האמבטיה נבחר על פי הגדלים המותרים. בפינה קטנה של האתר יכול להתאים אמבטיה חבית, ואת קומפלקס רחצה הרומית ידרוש נצב גדול.

אמבטיה רומית חמאם רצפת שיש בפנים Ofuro לוח על הקיר

סגנונות פנים

פתרון הסגנון הוא שילוב של עיצוב חיצוני (חיצוני) ועיצוב פנים (פנים). שלא כמו העיצוב של דירה או בית, ריהוט אמבטיה פשוטה משמש לכל הפחות. בחדר מנוחה, כיסאות וספות מוחלפים ספסלים מרווחים כי הם סביב השולחן. בחדר האדים, העיצוב משמש אפילו פחות. האופציה הנפוצה ביותר היא סגנון הכפר. פתרון פנימי זה מכיר בפשטות בלבד, הגובלת בפרימיטיביזם. משטחים לא מטופלים ואת סוג "פרוע" ביותר של בנייה - זה כרטיס הביקור של סגנון הכפר. לקישוט להשתמש גילוף, אשר מקשט את החיצוני של הבית. בתי מרחץ, שתוכננו בהתאם לעקרונות פרובנס הצרפתי, יש מראה אלגנטי יותר. ריהוט ומשטחים הם חיקוי של עתיקות. בחדר כזה צבועים רהיטים לבנים, והמרפסת מעוצבת בחנות עם שמיכה וכריות בפרח עליז. סגנון עתיק מתייחס לכיוונים "העתיקים": הוא הצליח לשמור על מאפייניו, לאחר שעבר את מבחן הזמן. עבור עיצוב פנים, אריח משמש, החדר מעוטר מזרקות עמודות דקורטיביות התומכות קמרון מכוסה. כמו גולת הכותרת של הפנים אתה יכול להשתמש אמפורות הישן פסלונים. עבור סגנון המדינה מאופיינת על ידי סחבות בלוי. בתוך פנים וחוץ להשתמש לבנים בנייה או חיקוי שלה (אסר תרמה), אלמנטים מתכת עץ מטופל. לופט קפדני נושם יוקרה מתבלט. חדר ההלבשה וחדר השירותים מעוצבים בשיק: שטיחים יקרים על הרצפה, כריות על ספסלים, תאורה מרובת רמות, אולי אפילו דלפק בר. סגנון הבקתות ירד אלינו מן המדרונות אלפיני: הוא פשוט, אבל אלגנטי. במצב השורר עץ גס וחלונות רחבים, אשר יוצר חמימות כמעט ביתית.

בניה בסגנון הרוסימטאטאים ואמבטיה על המושב תקרה מפני נשפך עצי הסקה בנישות מראות על הקיר השילוב של עץ ואריחים בגימור

חומרי גימור

במרחצאות הרוסיים, קיטור היה אפקט ריפוי מיוחד עקב מגע עם הפנים לקצץ של יומני. ווד יש "הנשימה" הנקבוביות, אשר להפריש ניחוח ייחודי עם לחות גבוהה. מסיבה זו, אמבטיות אינם עשויים softwoods, שכן הם משחררים שרף. עבור קישוט פנים לא מומלץ להשתמש בחומרים מלאכותיים, אשר כאשר מחומם יכול לפלוט רעלים: לוחות PVC ואריחים, אבן מלאכותית, לבנים, MDF, ואת סיבית. האחרון נראה מזיק, כי על בסיס פסולת שלהם מן תעשיית woodworking משמש, אבל דבק המכיל את נסורת, כאשר מחומם, יכול לשחרר חומרים מזיקים. חיפוי של קירות חיצוניים נעשה על ידי בטנה. פנימי לקצץ עם קרשים של thermolip (חומר מיוחד אמבטיות) או לחסום את הבית. הרצפה מכוסה קרש או רעפים, והתקרה היא מתמודדת עם בטנה. על מנת לשמור על המשטר הטמפרטורה הנדרשת במשך זמן רב בבניין, יש צורך לבודד אותו איכותית. לשם כך נעשה שימוש בשלוש שכבות של חומרים שונים:

 • בידוד אדים. החל בידוד לסכל.
 • צמר סלעים. חומר קל וחומר דליק.
 • סרט איטום.

בטנה על הקירות והתקרה של האמבטיה

כתוצאה שכבת בידוד "עוגה" מכוסה בחומרים דקורטיביים, אשר מבצעים פונקציה דקורטיבית.

ספסלים ליד התנור חדר אדים עם קירות זכוכית פסיפס על הקיר מגן על הרצפה מראה מעל הכיור

תאורה

כאשר ארגון תאורה באמבטיה, שני המאפיינים העיקריים של מיקרו אקלים יש לקחת בחשבון:

 • לחות גבוהה;
 • טמפרטורות גבוהות.

תאורה באמבטיה

לחות נחשב חיישן "אויב" מסוכן יותר, שכן הוא מסוגל לעורר קצר ברשת, אשר לעתים קרובות גורם לשריפה. מנורות, מתגים, חיווט ומרכזיות נבחרו מתוך אפשרויות מיוחדות. במרחצאות, כל מערכת התאורה חייבת להיות מוגנת מפני ההשפעה התוקפנית של הסביבה הפנימית של הבניין. בחדר הכביסה ובחדר ההלבשה ניתן להשתמש בנורות רגילות, ולחדר האדים יהיה עליכם לרכוש קופסאות סגורות מיוחדות שיגנו באופן אמין על "פנים" המכשיר. Waterproof צריך להיות plafond ואת הגוף של הפרידה. תאורה בתרמיקה לא צריכה להיות בהירה ללא צורך, שכן זה לא יעזור הרפיה.

מנורות בפינות מיטות שיזוף עם תאורה שמיים זרועי כוכבים על התקרה תאורה אחורית בקיר נרות דקורטיביים על כסאות נוח

חדר אדים

חדר האדים הוא החדר המרכזי של האמבטיה. זהו תהליך הריפוי העיקרי ואת העיצוב הפנימי הוא התחיל בדרך כלל עם זה. המצב בחדר האדים צנוע. המרכיב העיקרי של הרהיטים הוא החנות. בגרסאות פרימיטיביות, הם ממוקמים לאורך המערכת של חדר האדים. פנים מורכבים יותר לבצע רב שכבת קומפוזיציות המאפשרות לך להתאים באופן חופשי לכל המשפחה. המיקום המרכזי בחדר האדים הוא התנור, אשר מעוצב כדי להתאים את הגמר הכללי.

חדר אדים באמבטיהדלת זכוכית בחדר האדים דוכנים בחצי עיגול ליד התנור שמש על המדף העליון מנורות על הקיר תנור ליד החלון

חדר ההלבשה

חדר ההמתנה יכול להיקרא חדר המתנה. יש כמה חנויות, ארון או מחיצה נפרדת. המשימה העיקרית שלו היא למנוע כניסת אוויר קר לחדר האדים. הוא משמש מעין אזור ביניים בין הרחוב לחדר הראשי. בחדר ההמתנה אנשים בדרך כלל לנוח לקראת חימום החדר או התור שלהם לבקר. בגרסאות צנועות יותר עם גרעון בחלל הוא משולב עם חדר מנוחה.

חדר ההלבשהקולב על הקיר שולחן בין הספות וילונות על החלונות אח בפנים נברשות מעל השולחן

חדר מקלחת

במרחצאות המרווחים יש חדרי כביסה הכוללים זוג מקלחות, "קדושקי" עם מים ולפעמים אפילו בריכות שחייה. בחדר זה, אנשים יכולים להתקרר ולשטוף זיעה לאחר חדר אדים, כלומר, להשלים את תהליך הריפוי. מקלחת אחת מותקנת בבתי מרחץ קטנים. בשבילה, בדרך כלל להקצות חדר קטן, שבו הם יכולים להתאים את התא עצמו, ספסל כמה ווים עבור דברים. בבניינים הדוקים מאוד אפשר לדחוס את המקלחת לחדר ההמתנה. הקירות שלה צריך להיות מעוצב כראוי, כך שהאדם לכביסה לא ניתן לראות מהחדר.

מקלחת באמבטיהארון מקלחת מעץ פסיפס על קירות ורצפה אריחים כהים בחדר המקלחת קלטת מתחת לתקרה מקלחת ליד חדר האדים

חדר מנוחה

חדר זה הינו סלון. רק כאן המצב מזכיר את החדר הרגיל בבית. המשימה העיקרית של המעצב היא ליצור אווירה חמימה ונוחה למנוחה טובה. יש בהכרח מקומות לשבת ולשקר, ועם ציפוי רך, בניגוד חדרי אדים קשה. גם בחדר האמבטיה, שולחן או בר מותקן בנוסף לזה. עבור שהייה נוחה יותר בחדר תוכלו למקם טלוויזיה או לחשוב על דרכים אחרות לבידור.

חדר מנוחה באמבטיהספה מול האח דוכנים ליד השולחן טלוויזיה על הקיר מראה על שידת המגירות ציור על הקיר

מסקנה

המסורת של הולך לבית המרחץ, הצליח לא רק לעבור את מבחן הזמן, אלא גם להסתגל למציאות המודרנית. זה נחשב מן העת העתיקה כי שיטה כזו של כביסה rejuvenates ו מנקה את הגוף. התוצאה היא ניכרת בדרך כלל לאחר מספר ביקורים קבועים באמבטיה. הפנים והחוץ של הבניין מקבלים תשומת לב רבה יותר, שכן הוא כבר לא "בית בגן", אלא אלמנט של עיצוב נוף של מגרש פרטי.

השילוב של עץ ואבן בחדר האדים מנורות מתחת לתקרה הגופן ליד חדר האדים זרקור עם תאורה לוח מגולף מעל הגופן

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

34 − 30 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map